| Recycling van frituurvet en frituurolie |
Bij svTOP gaan we actief met het milieu om. Ook jullie kunnen hier een bijdrage aan leveren door mee in te zamelen. En als extra stimulans: svTOP krijgt per kilo ingeleverd vet &olie een vergoeding. ![]() Goed genoeg voor een tweede leven Het frituurvet en de frituurolie krijgen een interessant tweede leven. Zo wordt een deel verwerkt tot biobrandstoffen, waardoor het voor bepaalde toepassingen niet nodig is om minerale brandstoffen te gebruiken. Biobrandstoffen hebben als grote voordelen, boven minerale brandstoffen, dat ze veel minder CO2-uitstoot opleveren (bekend van het broeikaseffect) en dat zij geen vervuiling veroor-zaken (door fijnstof uit de uitlaat).
Een ander deel van de oliën en vetten is, na zeer grondige bewerking, geschikt voor indu-striële verwerking. Het vindt zijn weg als grondstof in de industrie.
Er worden geen consumptievetten teruggebracht in de voedselketen, zoals bijvoorbeeld via diervoeder.
Waarom inzamelen?
Uit steekproeven is gebleken dat 90% van de mensen het zonde vindt om gebruikt frituurvet en frituurolie zomaar weg te gooien en dat men bereid is om dit apart aan te bieden, om op die manier het milieu minder te belasten. Hoe gebruikt frituurvet en frituurolie in te leveren?
Een aantal tips voor het inleveren van het frituurvet of frituurolie:
*laat het frituurvet of de frituurolie eerst afkoelen
*giet het frituurvet of de frituurolie terug in de originele verpakking
*sluit de verpakking goed af
*gooi het frituurvet of de frituurolie met verpakking en al in de inzamelcontainer
Inzamelpunten gebruikt frituurvet en frituurolie
Hergebruikfrituurvet.nl heeft als marktleider in het verwerken van gebruikte frituurvetten en frituuroliën een groot aantal inzamelpunten dat nog dagelijks groeit. Jullie inzamelpunt staat bij svTOP op het parkeerterrein.
![]()
|













